Podpora tvorby excelentních tymů mezioborového výzkumu na VUT

CZ.1.07/2.3.00/30.0005
Hlavní řešitel
Ing. Lucie Tomešová, řešitel za VUT Ing. Zdeněk Havránek, Ph.D.
Popis

Projekt Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost č. EE2.3.30.0005 s názvem "Podpora tvorby excelentních tymů mezioborového výzkumu na VUT" je zaměřen na vytvoření výzkumných týmů s novými mladými výzkumnými pracovníky (postdoky), kteří budou řízeni svými mentory a na základě účasti těchto mladých vědců na zahraničních odborných akcích souvisejících s tématy jejich výzkumné činnosti budou dále předávat tyto nové zkušenosti ostatním členům výzkumného týmu a dalším pracovníkům a studentům VŠ.

KLÍČOVÉ AKTIVITY

• KA 01 - Podpora vytváření kvalitních týmů výzkumu a vývoje a jejich dalšího rozvoje, zejména inicializačních pracovních pozic a startovacích pracovních pozic
  • KA02 - Podpora intersektorální mobility, zejména mobility mezi výzkumnými institucemi a soukromým a veřejným sektorem

Projekt je primárně určen akademickým a výzkumným pracovníkům zapojeným do výzkumných projektů, jejichž nositelem je VUT v Brně.

Výzkumný tým Centra výzkumu a využití obnovitelných zdrojů energie (CVVOZE) se zaměřením na snímače a měřicí techniku:

Postdok: Ing. Zdeněk Havránek, Ph.D.

Mentor: doc. Ing. Petr Beneš, Ph.D.

Ostatní členové týmu:

• Ing. Stanislav Klusáček, Ph.D.
  • Ing. Martin Vágner
  • Ing. Stanislav Pikula
  • Ing. Miroslav Uher
  • Ing. Jiří Fialka
  • Ing. Martin Čala

Vědecko výzkumná činnost týmu:

• Měřicí technika
  • Měření charakteristik a kalibrace snímačů
  • Zpracování signálu ze snímačových polí
  • Akustická holografie a mikrofonní pole
  • Virtuální instrumentace

Stáže:

• DTU - Denmark Technical University, Kodaň, Dánsko, 03-06/2013, výzkumná skupina AcousticTechnology, vedená Assoc. Prof. Finn T. Agerkvist
  • UNSW Sydney - University of New South Wales, Sydney, Austrálie, 11-12/2014, výzkumná skupina vedená Assoc. Prof. Nicole J. Kessissoglou

Další činnosti postdoktoranda:

• Publikace výsledků v zahraničních časopisech a na významných konferencích.
  • Rozvoj akreditované kalibrační laboratoře.
  • Podíl na přípravě VaV projektů (GAČR, 7.RP).

Projekt je řešen na základě smlouvy č. CZ.1.07/2.3.00/30.0005.