Vysoké učení technické v Brně, FEKT

Jste zde

Projekt

Označení projektu:
270693-2

Odpovědný řešitel:
prof. Ing. Pavel Václavek, Ph.D.

Doba trvání:
2013 - 2014

Poskytovatel:
FP7

MotorBrain - Nanoelectronics for Electric Vehicles Intelligent Failsafe PowerTrain

Projekt MotorBrain je zaměřen na vývoj nových technologií pohonu a konceptů řízení bezpečného a vysoce efektivního pohonného agregátu pro elektrické automobily třetí generace.

Popis

Projekt MotorBrain je zaměřen na vývoj nových technologií pohonu a konceptů řízení bezpečného a vysoce efektivního pohonného agregátu pro elektrické automobily třetí generace. Předpokládaný výsledný pohon povede k významnému zdokonalení zejména v následujících oblastech:

  • Celková energetická účinnost: Příští generace pohonů elektrických automobilů zvýší energetickou účinnost téměř o 20%.
  • Vývoj nových inteligentních, spolehlivých a bezpečných konceptů elektrického pohonu: Koncept pohonu je zaměřen zejména na nové systémy řízení pohonu a motory s vysokou hustotou krouticího momentu. Dále je řešen i inteligentní koncept integrace pasivních komponent a samotného měniče. Výsledné řešení povede ke zvýšení účinnosti a spolehlivosti pohonu bez zvýšení výrobních nákladů. Důležitým rysem vyvíjeného řešení je i jeho nezávislost na použití permanentních magnetů založených na vzácných zeminách.

Základní myšlenkou projektu je využití moderních přístupů k redundanci komponent spolu s pokročilými řídicími mechanismy implementovanými na vícejádrových řídicích jednotkách.

Výsledky projektu byly vystavovány na veletrhu MobiliTec 2014 v Hannoveru, kde vyvolaly zájem předních výrobců z oblasti automobilového průmyslu.

 

Více informací o projektu lze nalézt na www.motorbrain.de .

 

 

left
right

Kontaktní osoba

Výsledky

Odpovědný řešitel

  • prof. Ing. Pavel Václavek, Ph.D.

Řešitelský team

Ústav automatizace a měřicí techniky, Vysoké učení technické v Brně Technická 3082/12616 00  BrnoČeská Republika IČO: 00216305, tel.: +420 5 4114-6411